کلاچ اتوماتیک هوشمند (کلاچ برقی)

 

کلاچ اتوماتیک یا همان کلاچ برقی و که نام دیگر آن  کلاچگیر هوشمند میباشد برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ توسط شرکت خودروسازی BMW بر روی خودرو مدل انگلیسی Alpina-b12 نصب گردید که مورد استقبال طیف وسیعی از مشتریان این شرکت قرار گرفت. شرکت اتاکو (ETACO) نیز برای اولین بار توانست نسل جدید سیستم کلاچگیر هوشمند را با بهره مندی از بروزترین تکنولوژی روز دنیا والبته منحصر به فرد طراحی و روانه بازار مصرف نماید.

شرکت اتاکو اولین طراح و تولید کننده سیستم کلاچ اتوماتیک هوشمند،کلاچ هوشمند، کلاچ اتوماتیک، کلاچگیر هوشمند، کلاچ برقی با قابلیت تنظیمات از راه دور (ریموت کنترل) ومجهز به دیاگ در ایران و خاور میانه.

عملکرد کلاچ اتوماتیک یا کلاچ برقی

کلاچ اتوماتیک هوشمند -کلاچ برقی یا همان کلاچگیر هوشمند اتاکو یک دستگاه الکترومکانیکی فوق پیشرفته می باشد که پس از نصب آن بر روی خودرو دیگر نیازی به گرفتن کلاچ با پا برای تعویض دنده و یا نیم کلاچ نمی باشد. نصب این کلاچ اتوماتیک برروی خودرو باعث می گردد بدون تعویض یا دستکاری در گیربکس البته با هزینه ای بسیار کمتر خودرو شما در ترافیک و یا سر بالایی ها دقیقا مشابه خودروی دنده اتوماتیک عمل نماید.

به طور خلاصه پس از نصب کلاچ برقی از لحظه استارت خودرو تا زمان خاموش نمودن خودرو،به هیچ عنوان از پدال کلاچ استفاده نمی گردد.

مشخصات فنی بهترین کلاچ اتوماتیک :

کلاچگیر برقی اتاکو از مجموعه های ذیل تشکیل شده است :

مجموعه عملگرکه شامل:

موتور: کلاچ اتوماتیک اتاکو دارای الکترو موتور ۱۲V- DC شرکت VALEO فرانسه می باشد که با توجه به مشخصات فنی این نوع موتورها، بدلیل افزایش کارآیی و عمرمفید دستگاه نیازمند تغییرات و تنظیمات فنی خاصی میباشد که توسط متخصصین فنی با دقت و کیفیت بالا انجام می پذیرد. این موتور تمامی تست های مورد نظر جهت سیستم کلاچ اتوماتیک  را با موفقیت سپری نمود و جزو موتورهای پرقدرت و استاندارد در این زمینه می باشد.

کابل: برای افزایش طول عمر کابل در کلاچ برقی – کلاچگیر هوشمند اتاکو از قطعه‌ای به نام PHS استفاده شده است که مانع اصطکاک می شود و بدلیل کیفیت بالا سیم داخلی و روکش کابل که در نوع خود از بهترین و باکیفیت ترین محصول بازار می باشد.

همچنین استفاده ی همزمان کلاچ برقی از بلبرینگ عقب و بلبرینگ جلو علاوه بر افزایش قدرت موتور،تاثیر به سزایی در طول عمر دستگاه دارد و همین امر نیز مانع از شکستگی فنر می گردد. اتاکو به تازگی این ساختار را عملیاتی کرده است.

برای اطلاع از قیمت کلاچ برقی اتاکو با شرکت اتاکو 33355552-011  تماس بگیرید

Post Author : ادمین

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *