12 ترفند رژیمی که هر زنی باید در مورد آن بداند | چاقی

بررسیای جدید محققان نشون میده با راهکارایی ساده میشه تموم چربیای بدن رو نابود کرد و خوش اندام و متناسب شیم.

 

1- خارج کردن چربی از سوپ، سس با یخ
این رو میشه معجزه علم مدرن یا قانونی از فیزیک دونست. با انداختن یه قطعه یخ در سوپ، سس یا هر خوراکی، چربی اون جذب شده و بعد می تونین با یه قاشق اونو خارج کنین. باید سریع عمل کنین و تا قبل از آب شدن یخ اونو خارج کنین.
 

2 – بجوید، بجوید، بجوید، بجوید… و بازم بجوید
وقتی افراد آروم تر غذا می خورن و به درستی اونو می جوند و بر ویژگیای جور واجور غذا تمرکز دارن هم لذت بیشتری از غذا برده و هم مقدار کمتری از اونو می خورن.
 

3 – در بشقابای کوچیک قرمز رنگ غذا بخورین
سال گذشته تو یه مطالعه ایتالیایی از 130 نفر نشون داده شد، وقتی غذا در بشقابای قرمز سرو می شه آدما به نسبت بشقابای آبی و سفید مقدار بیشتری از اونو می خورن، دلیل می تونه ویژگی رنگ قرمز باشه که علامت خطره. این تحقیق نشون داد که ظروف کوچکتر موجب کاهش مصرف غذا می شه.
 

4 – اشتهای خود رو با نوار لیسترین کم کنین
براتون پیش اومده که اصلا گرسنه نباشین ولی بازم اشتها داشته باشین؟ دکتر استیفن گولو (Stephen Gullo) نویسنده کتاب The Thin Commandments به مددجویان خود نوارهای لیسترین رو پیشنهاد می کنه. این نوارا گیرنده چشایی و بویایی شما رو از کار میندازه و از این رو اشتهایتان کم میشه.
 

5 –  پنج روز از هفته رژیم سخت خود رو کنار بذارین
تو یه مطالعه انگلیسی چهار ماهه فهمیده شد، زنائی که یه رژیم سخت رو دو روز در هفته حفظ می کنن (650 کالری، یا 50 گرم کربوهیدارت و پروتئین نامحدود) و در پنج روز بعدی بیشتر از 2 هزار کالری مصرف ندارن به نسبت آدمایی که روزانه تنها 1500 کالری مصرف دارن وزن بیشتری کم می کنن. 
 

6 – تلاش کنین یه چهارم غذاتون سبزیجات باشه
در مطالعه ای در پنسلوینیا نشون داده شد سوژهایی که 25 درصد وعده غذاییشان رو سبزیجات به نسبت آدمایی که سبزیجاتی در بشقابشان نداشتن 350 کالری کمتر مصرف کردن.

 

 

7 – از سرکه استفاده کنین
جز اصلی سرکه سرعت خالی شدن معده رو کاهش داده و به این صورت حس سیری افزایش می یابد. هم اینکه مطالعه دیگری نشون داده که سرکه سطح گلوکز و چربی رو کم می کنه. اونو بر سالاد بریزین، یه قاشق اونو در سوپ بریزین و یا اینکه قبل از خوردن هر غذا یه یا دو قاشق از اونو بخورین.
 

8 – از گروه های غذایی جور واجور بخورین
هرم غذایی افراد تحت رژیم با هرم غذایی پیشنهاد شده به وسیله FDA کمی فرق داره : غذای دریایی، سفیده تخم مرغ، ماستای با پروتئین بالا و گیاهان سبز و سفید با کربوهیدرات پایین راه لاغر شدن رو تشکیل میدن.

 

9 – تخم مرغ رو تبدیل به بخش لازم پروتین رژیم خود کنین
محققان هنور دلیل اونو نمی دونن ولی تحقیقی در دانشگاه لوئیزیانا نشون داد آدمایی که در صبحونه شون تخم مرغ مصرف می کنن به نسبت آدمایی که همون مقدار کالری رو مصرف می کنن ولی تخم مرغ نمی خورن وزن بیشتری کم می کنن.
 

 

10 – زیادتر از اندازه سالادتان رو مزین نکنین
همون قانونی که در مورد پوشش شما هست در این مورد هم صدق می کنه. متخصص تغذیه لارن اسلایتون (Lauren Slayton) نویسنده The Little Book of Thin به مراجعه کننده هاش پیشنهاد می کنه که فقط از یه چاشنی در هر سالاد استفاده کنین.
 

11 – آب گازدار بخورین
خیلی از اوقات که میل به خوردن غذا داریم در واقع تشنه هستیم. ولی گولو میگه: "آب گاز دار باعث می شه که بدن به نسبت آب معمولی حس پر شدن بیشتری داشته باشه"
 

12 – فیبر لازم بدنتون رو از میوه جات دریافت کنین نه Fiber One
اگه شما Fiber One رو دوست دارین مشکلی نداره. ولی آلو، آواکادو و شاه توت هم از مقدار زیادی فیبر بهره مند هستن و لذیذتر هم هستن.

منبع:asriran.com

جمع آوری سلامت اکاایران

Post Author : مدیر

Related Post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *