12 درمان خانگی برای رفع سیاهی گردن | دلیل درمان تیرگی پوست گردن

: پوست سفید ، گردن تیره شک نداشته باشین ترکیب قشنگی نمیشه . هرچند شما خیلی به پوست خود می رسید اما این واقعیت هست که شما به پوست گردن خود خیلی توجه نمیکنید . ما به پوست خود حسابی رسیدگی میکنیم اما به خاطر وجود آلاینده ها در هوا بازم گردن شما امکان داره پوستش تیره شه . حتی وقتی شما تلاش دارین به این قسمت خوب رسیدگی کنین امکان داره به طور کامل اونو نشویید و به اون مرطوب کننده کافی نرسه یا کالاهایی که واسه مراقبت پوست خود استفاده میکنین خوب اون قسمت رو پوشش نده.

مراقبت از پوست گردن خیلی با اهمیته. در این مقاله از بی جامه تلاش داریم درمان خونگی رفع تیرگی پوست گردن رو به شما بگیم. اول نگاهی به علل اصلی تیره شدن گردن نگاهی کنیم و بعد از اون با درمان خونگی می تونین از اونا مراقبت کنین و در حالت عادی اونو از بین ببرین.

چی باعث تیرگی گردن می شه؟

قرار گرفتن در برابر نور خورشید واسه زمان طولانی
آلاینده های محیط زیست
مواد شیمیایی در لوازم آرایشی و یا اجناس مراقبت از پوست
چاقی و یا دیابت
اگزما یا عفونتای قارچی دلیل تیره شدن پوست می شه. هم اینکه وجود هورمونی شناخته شده به عنوان Acanthosis Nigricians می تونه باعث تیره شدن پوست گردن و بقیه قسمتای بدن شه . واسه این شرایط، از داروهایی استفاده کنین که با مشکل مواجه نشید. واسه علل شایع، مانند قرار گرفتن در برابر آفتاب و نبود بهداشت، درمانای زیر می تونه به بهتر شدن پوست تیره در گردن کمک کنه.

چیجوری از تیرگی گردن خلاص شیم

1 ژل آلوئه ورا
2- سرکه سیب
3- روغن بادام
4- جوش شیرین
5- روغن زیتون و آبلیمو
6- آب سیب زمینی
7- اسکراب جو دوسر
8 – اوتتان یا زردچوبه تازه
9- روغن ویتامین E
10 -ماست
11 – پودر زردچوبه
12- روغن شی باتر

درمان خونگی واسه گردن تاریکی

: 12 درمان خونگی واسه رفع سیاهی گردن | دلیل درمان تیرگی پوست گردن

Image: Shutterstock

مواد لازم:
برگ آلوئه
روش درست کردن:
برگ آلوئه ورا رو باز کنین و ژل رو از اون استخراج کنین. ژل مایع در برگ آلوئه ورا رو روی پوست گردن خود بذارین و اجازه بدین 10 دقیقه روی پوست گردن شما بمونه بعد با آب شستشو کنین ، واسه نتیجه سریع می تونین این کار رو هرروز انجام بدین .

آلوئئین، فلاونوئید موجود در آلوئه ورا کمک می کنه تا از راه کنترل فعالیت آنزیم که دلیل رنگ دهی پوست می شه پوست شما رو روشن کنه . آلوئه ورا هم اینکه پوست رو هیدراته کرده و تغذیه می کنه، چون شامل اسیدهای چرب لازم، ویتامینا و مواد معدنیه

2- سرکه سیب واسه بهبود تیرگی گردن

Image: Shutterstock

مواد لازم :

Image: Shutterstock

مواد لازم
چند قطره روغن بادام یا روغن نارگیل
1 یا دو قطره روغن درخت چای

روش درست کردن
گردن خود رو با آب و صابون خوب بشورید و اونو خشک کنین . حالا گردن خود رو با روغن بادام یا روغن نارگیل ماساژ بدین. اگه روغن درخت چای هم داشتین واسه بهتر شدن یافته های می تونین به اون اضافه کنین. 10 تا 15 دقیقه به صورت دایره ای روغن رو روی پوست گردن خود ماساژ بدین . بعد با آب اونو بشورید.

این کار رو هرروز می تونین انجام بدین.

به چه دلیل این کار باید انجام داد ؟

روغن بادام حامی مقدار زیادی ویتامین E هستش که باعث جوون سازی پوست می شه. هم اینکه یه عامل سفید کننده ملایم همراه با خواص اسکلروزانته که به بهتر شدن رنگ دهی پوست شما کمک میکنه. روغن درخت چای به بهتر شدن گردش خون و بهبود زخم ها و لکای پوستی کمک می کنه.

4- جوش شیرین واسه رفع سیاهی پوست گردن

Image: Shutterstock

مواد لازم
2-3 قاشق غذا خوری جوش شیرین
اب
روش درست کردن
جوش شیرین رو خوب در آب مخلوط کنین، این خمیر رو روی گردن بذارین تا اون خشک شه. پس از خشک شدن انگشتانتون رو مرطوب کنین و اونا رو پاک کنین. اون قسمت از گردن رو با آب تمیز شستشو بدین. بعد اون قسمت رو مرطوب نگه دارین.
این کار رو هفته ای یه یا دوبار انجام بدین به سرعت یافته های عجیب اونو می بینین.
جوش شیرین کمک می کنه تا خیلی راحت لایه های مرده پوست از گردن خط بزنین. هم اینکه جوش شیرین کمک به گردش خون و تغذیه پوست می کنه.

5- روغن زیتون و آبلیمو واسه سفید شدن سریع گردن

Image: Shutterstock

مواد لازم
آبلیمو
روغن زیتون
روش درست کردن
مخلوط مساوی از آبلیمو و روغن زیتون ، قبل از رفتن به تختخواب، این سرم رو روی گردن خود بمالید. این کار رو واسه یه ماه یا بیشتر انجام بدین تا یافته های قابل قبولی ببینین و پوست گردن شما سفید و روشن شه.
لیمو دارای خواص سفید کننده استو رنگ پوست رو روشن میکنه. روغن زیتون و پوست رو هیدراته می کنه و اونو نرم می کنه.

6- آب سیب زمینی واسه سفید کردن گردن

Image: Shutterstock

مواد لازم
1 عدد سیب زمینی کوچیک
روش درست کردن
سیب زمینی رو خوب آبش رو بگیرین. بعد اونو بروی گردن بمالید و اجازه بدین تا اون حدوو 10-15 دقیقه بمونه ، بعد اونو با آب بشورید. این کار رو هفته ای یک تا دو بار انجام بدین
خواص سفید کننده آب سیب زمینی باعث روشن شدن پوست گردن شما می شه و قسمتای تیره گردن رو به سرعت نابود می کنه.

7- اسکراب جو دوسر واسه سیاهی گردن

Image: Shutterstock

مواد لازم
1/4 فنجون جو
1 قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی
عصاره گل سرخ یا روغن زیتون
روش درست کردن
جو رو بکوبید طوری که خیلی پودر نشه ( چون اگه کامل پودر شه خواص اون از بین میره.) آب گوجه فرنگی و اصاره گل سرخ رو به اون اضافه کنین. این مخلوط رو به طور یکنواخت روی گردن خود بمالید ، بعد انگشتان دستتون رو مرطوب کنین و به آرومی اونو پاک کنین ، بعد اونو با آب بشورید . این کار رو می تونین در هفته دو تا سه بار انجام بدین تا به عواقب خوبی دست پیدا کنین .
لازمه که سلولهای مرده پوست رو پاک کنین تا سلولای نوین جانشین اونا شه که جودوسر می تونه به پاک سازی پوست شما کمک کنه و از خشکی پوست شما رو خلاص کنه و به سرعت پوست گردن شما رو از تیرگی خلاص کنه.
لازمه که سلولهای مرده رو که قبلا به دلیل تعمیر و نگهداری نادرست بوجود اومده ان حذف کنیم. اونا رو با مواد عجیب و غریب پوستی پاک کنین – جو دوسر. بالاترین درجه پوست رو در همون زمان پاک و مرطوب می کنه. اونا به شما کمک می کنن از خشکی خلاص شید، که ممکنه مسئول تیره شدن پوست گردن شما باشه .

[irp]

8- اوتتان (زردچوبه تازه) واسه تیرگی پوست گردن

Image: Shutterstock

مواد لازم
2 قاشق غذاخوری آب
یه عدد زردچوبه تازه
1/2 قاشق چای خوری آب لیمو
گل رز یا ماست ساده
روش درست کردن
همه مواد رو با هم مخلوط می کنین تا یه مایه خمیری مانند بدست بیارین . اونو به طور یکنواخت روی پوست گردن خود بمالید و اجازه بدین 15 دقیقه روی پوست شما بمونه و خشک شه ، بعد اونو با آب بشورید. این کار رو هفته ای یک تا دوبار انجام بدین.
اوتتان یا زردچوبه تازه (یا بسته مراقبتی پوست ) بیشتر به وسیله عروس خانوما یه روز قبل از عروسی واسه روشن شدن پوست استفاده می شه. شما می تونین اونو استفاده کنین تا سیاهی پوست گردن از بین بره و پوستی نورانی داشته باشین.

9- روغن ویتامین E واسه رفع تیرگی گردن

Image: Shutterstock

مواد لازم
3-4 کپسول ویتامین E
روش درست کردن
کپسولای ویتامین E رو با دقت روغن داخل اونا رو خالی میکنین و بعد روی گردن میمالید و اونو چند دقیقه ماساژ میدین و اجازه میدین تموم شب روی گردن شما بمونه. بهتره این کار رو هرشب قبل از خواب انجام بدین.
ویتامین E آنزیم تیروزیناز رو کنترل می کنه و اینکار روی بهبود پوست شما کمک میکنه. هم اینکه پوست رو هیدراته نگه می داره.

10- ماست واسه سفید شدن پوست گردن

Image: Shutterstock

مواد لازم
1 تا 2 قاشق ماست
1 قاشق چای خوری آبلیمو
روش درست کردن
این دو رو با هم مخلوط می کنین و روی گردن خود قرار میدین، و اجازه میدین 20 دقیقه روی پوست گردن شما بمونه بعد اونو با آب بشورید، این کار رو بهتره هرروز انجام بدین.
ماست شامل آنزیمای طبیعیه که در مورد اسیدهای موجود در آب لیمو واسه روشن کردن پوست تیره در گردن کمک می کنن. هم اینکه شامل چربیای سالم است که پوست رو تغذیه می کنه و اونو صاف می کنه.

[irp]

11- پودر زردچوبه واسه رفع تیرگی پوست گردن

Image: Shutterstock

مواد لازم:
1 یا 2 قاشق ماست ساده
1/4 قاشق چای خوری پودر زردچوبه
روش درست کردن
پودر زردچوبه رو به ماست اضافه کنین و خوب مخلوط کنین. این خمیر رو روی گردن خود بذارین و بذارین حدود 15 دقیقه روی پوست گردن بمونه بعد اونو با آب بشورید . این کار رو بهتره هرروز انجام بدین واسه دیدن نتیجه سریعتر
زردچوبه پوست رو تمیز می کنه و هم اینکه سلولای آسیب دیده پوست رو با خواص شفا دهنده خود بازسازی می کنه

12- روغن شی باتر واسه سفیدی پوست گردن

Image: Shutterstock

مواد لازم
شی باتر یا کره کاکائو

روش درست کردن
شی باتر یا کره کاکائو رو روی گردن تمیز بمالید، و به اونو 3-4 دقیقه ماساژ بدین بعد اونو نشویید اجازه بدین به خورد پوستتون بره. این کار رو هرشب قبل از خواب انجام بدین.
هر دو روغن شی باتر و کره کاکائو پوست بسیار رو مرطوب و تغذیه میکنن. اونا شامل مقدار زیادی اسیدهای چرب سالم هستن که پوست رو نرم می کنن. این کره ها حتی پوست رو هم تمیز می کنن، مخصوصا در مواردی که شما دارای لکه های تیره هستین، چون اونا شامل ویتامین E و ویتامین A هستن که به کم خونی کمک می کنن.

نکات پایانی واسه سفید شدن گردن

اینا درمانای خونگی واسه خلاصی از تیرگی رنگ پوست گردن بود ، اونا می تونن به شما کمک کنن تا حتی پوست خود رو به سرعت سفید و نورانی کنین . اما به جزء موارد گفته شده شما می تونین با تغییراتی در سبک زندگی و روال بهداشتی روزانه خود به بهتر شدن این مسئله کمک کنین.

مطمئن شین که همیشه پوست گردن خود رو خوب شستشو میدین.

مانند پوست صورت خود از تابش خورشید از اون مراقبت کنین واقعا پوست گردن شما سزاوار عشقه. همیشه یه مرطوب کننده و یه کرم ضد آفتاب با مقدار خوب SPF واسه گردن خود استفاده کنین.

روغن بادام رو گرم کنین و یه بار در ماه گردن خود رو با اون ماساژ بدین تا گردش خون و تب و تاب اون بهتر شه.

تلاش کنین هنگام تردد در خیابون با زیور آلات ساخته شده از فلزات آلرژیک روی گردن خود رو استفاده نکنین چون ممکنه دلیل تیره شدن پوست شه.

امیدوارم راه حلی که امروز در بی جامه معرفی کردیم به شما کمک کنه تا پوستی نورانی و سرحال داشته باشین حتما نظرات خود رو با ما درمیون بذارین .

منبع stylecraze

چیجوری خیلی سریع سفید شویمروغن بادام

.

منبع : bijame.com

Post Author : مدیر

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *