12 فایده رابطه زناشویی

: 12 فایده رابطه زناشویی

: میدونید ایجاد روابط زناشویی با همسر می تونه چه آثار مثبتی بر سلامت جسمی زن و شوهرا داشته باشه؟ حتما شمام با خودتون فکر کردین کارکرد فعالیت جنسی بدن فقط واسه تولیدمثل نیس و بعد از رابطه با همسرتون تغییرات مثبتی رو در خودتون یا اون حس کردین…

کاهش استرس

محققان اسکاتلندی ۲۴ زن و ۲۲ مرد رو در شرایط پراسترس- مثل سخنرانی در جمع یا حل مسایل ریاضی در حضور بقیه- قرار دادن و فشارخون اونا رو اندازه گیری کردن. نتیجه جالبی به دست اومد؛ آدمایی که تازگیا با همسرشون روابط زناشویی داشتن، در موقعیت استرس زا برخورد سالم تری نشون دادن. مطالعه دیگری نشون داد فشارخون دیاستولی (عدد دومی که دستگاه فشارسنج به ما نشون میده) افراد متاهلی که با همسر خود زندگی می کنن و روابط زناشویی منظمی دارن، از فشارخون آدمایی که با همسرشون رابطه زناشویی ندارن، پایین تره. یافته های یه تحقیق باحال دیگه هم ثابت کرده زنائی که همسراشون مرتب اونا رو در آغوش می?گیرند، فشارخون سالم تری دارن.

افزایش ایمنی

محققان دانشگاه ویلکس با ثبت چگونگی رابطه زناشویی ۱۱۲ همسر و بررسی اندازه تولید بزاق در اونا به این نتیجه رسیدن رابطه با همسر (۲ بار یا بیشتر در طول هفته)، باعث افزایش سطوح آنتی بادی ایمونوگلوبین A در بدن می شه. این پادتن در پیشگیری از سرماخوردگی و بعضی عفونتا نقش مهمی داره.

کاهش وزن

هر نیم ساعت روابط زناشویی با همسر، باعث مصرف ۸۵ کیلوکالری انرژی در بدن می شه و لابد میدونید که سوزوندن کالری مترادفه با کم شدن وزن.

سلامت قلب

تحقیق ۲۰ ساله محققان انگلیسی نشون داده مردانی که در طول هفته ۲ بار یا بیشتر با همسرشون روابط زناشویی دارن، نسبت به مردانی که کمتر از ۱ بار در ماه اینجور روابطی رو با همسرشون برقرار می کنن، کمتر گرفتار حمله های مرگبار قلبی می شن. این محققان باور عمومی تاثیر سوء رابطه زناشویی بر احتمال سکته قلبی رو رد می کنن.

افزایش اعتماد به نفس

محققان دانشگاه تگزاس می گن رابطه زناشویی تاثیر زیادی بر اعتماد به نفس و احساس رضایت از خودمون داره. البته این یافته به معنی ضرورت داشتن روابط زناشویی واسه افزایش اعتماد به نفس نیس اما اگه فردی از نظر اعتماد به نفس مشکلی نداشته باشه، سلامت رابطه زناشویی اون با همسرش تاثیر مثبتی بر ارتقای اعتماد به نفسش داره.

افزایش صمیمیت

ایجاد روابط زناشویی و رسیدن به بالاترین درجه لذت جنسی، سطح هورمون اکسی توسین – که به هورمون محبت مشهوره- رو زیاد می کنه. اینطوری همسران بعد از رابطه زناشویی احساس صمیمیت و اعتماد بیشتری به هم دارن. تحقیقات انجام شده روی ۵۹ زن نشون داده که سطح هورمون اکسی توسین اونا بعد از در آغوش گرفته شدن به وسیله همسرشون زیاد شده. سطح اکسی توسین بدن فرد با حس سخاوتمندی اونم رابطه مستقیمی داره.

کاهش درد

هورمون محبت یا اکسی توسین سطح اندورفینای (مواد ضددرد طبیعی بدن) بدن رو زیاد می کنه. پس اگه گرفتار سردرد، آرتریت روماتویید یا «نشانگان پیش قاعدگی» (PMS) هستین، می تونین تاثیر روابط زناشویی با همسرتون رو بر درد به وجود اومده به وسیله این مشکلات درک کنین. محققان واسه اثبات ادعای خود از ۴۸ نفر خواستن اکسی توسین رو استنشاق کنن، بعد انگشت دست اونا رو زخمی کردن و به این نتیجه رسیدن که حضور اکسی توسین حس درد رو تا ۵۰ درصد کم می کنه.

کاهش خطر سرطان پروستات

محققان ثابت کردن مردان جوونی که بیشتر از ۲۱ بار انزال در ماه دارن، نسبت به مردانی که ۷-۴ بار در ماه انزال دارن، با احتمال کمتری دچار سرطان پروستات می شن.

تقویت عضلات قانون لگن

انقباض عضلات قانون لگن زنان هنگام ایجاد روابط زناشویی احساس رضایت بیشتری به اونا میده و این انقباضا واسه تقویت عضلات این ناحیه و پیشگیری از بی اختیاری ادرار موثره.

کاهش خطر سرطان پستون

تحقیقات نشون دادن، روابط زناشویی در زنائی که تابه حال تجربه زایمون نداشتن، خطر دچار شدن به سرطان پستون رو کم می کنه.

خواب عمیق تر

اکسی توسین ترشح شده بعد از روابط زناشویی، باعث القای خواب می شه. از طرفی خواب راحت، راحت و کافی آثار زیادی بر سلامت عمومی بدن داره از جمله وزن مناسب و اندازه سالم فشارخون.

سلامت پوست

رابطه زناشویی ضمن افزایش گردش خون در بدن باعث بهتر شدن اکسیژن رسانی به سلولای پوست می شه و درنتیجه به پوست ظاهری نورانی می بخشه. حتما خودتون متوجه این تغییر بعد از رابطه با همسرتون شدین. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین رابطه زناشویی با اثر افزایشی خود بر اندازه کلاژن، ایجاد لکه بر پوست و افتادگی اونو کم می کنه.

منبع :

Post Author : مدیر

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *