12 ماده غذایی ضد سرطان پستان را بشناسید! | تغذیه سالم

12 ماده غذایی ضد سرطان پستون رو بشناسین!

روبان صورتی ابتکار «شارلوت هیلی»؛ یه ماموریت مهم داره و اون: آگاهی بخشی در مورد سرطان سینه است.
به نقل از آوای سلامت ،کارشناسان تاکید می کنن که آگاهی زنان نقش کلی و زیادی در پیشگیری از سرطان سینه داره. این در حالیه که از هر 8 زن، یه نفر با سرطان سینه در دنیا تشخیص داده می شه. این وسط یه رژیم غذایی سالم با اینکه نمی تونه جادویی در برابر دچار شدن به سرطان باشه اما پژوهشا نشون میدن که اتخاذ یه برنامه غذایی متعادل به پیشگیری از سرطان و حتی برگشت اون می تونه بسیار کمک کنه.
زردچوبه: شامل یه ماده شیمیاییه که کورکومین نامیده می شه. این ماده در ترکیب با داروهای مشخص نقش مهمی در مقابله با سرطان سینه اجرا می کنه. واسه اینکه کورکومین لازم بدن رو تامین کنین، باید مکمل بخورین. شما می تونین با اضافه کردن کاری، کلم بروکلی، پیاز و سیر به مواد غذایی خود از یه برنامه غذایی باحال واسه مقابله با سرطان بهره مند شید.
کلم بروکلی: طبق تحقیقات کلم بروکلی از رشد تومور جلوگیری کرده و مانع از گسترش سرطان در بقیه نقاط بدن می شه. سبزیجات چلیپایی مانند گل کلم، کلم بروکسل و کلم پیچ خواص ضد سرطانی دارن.
سیر: سولفید آلیل موجود در سیر به چرخه سلولی نظم می دهد. ترکیب سولفید آلیل در خونواده پیازها هم یافت می شه. مریضایی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنن باید قبل از مصرف مکمل سیر با دکتر معالج خود مشورت کنن تا دچار مشکلات دارویی نشن.
سیب: تحقیقات آزمایشگاهی نشون می بدن که پوست سیب می تونه از گسترش سلول های سرطانی در بدن جلوگیری کنه.
انار: انار شامل ترکیبیه که می تونه از رشد سلول های سرطانی مخصوصا سرطان وابسته به استروژن جلوگیری کنه.با اضافه کردن این میوه به سبد خرید خود می تونین به بقیه اعضای خونواده هم کمک کنین که از مریضی های قلبی و سرطان پروستات در امان باشن.
گردو: از سرعت رشد تومورهای سرطان سینه می کاهد. پس، این دانه خوشمزه رو به برنامه مدیریت سرطان سینه خود اضافه کنین.
ماهی: ماهی یه منبع مناسب واسه پروتئین بدون چربی است. براساس برنامه های تغذیه ضد سرطان، باید مصرف گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده مانند بیکن و کالباس رو به کمترین حد ممکن برسونین. ماهی سالمون، ماهی خال مخالی و ماهی تن گزینه های مناسبی واسه جا دادن در رژیم غذایی ضد سرطان سینه هستن.
بذر کتون: بذر کتون آسیاب شده شامل لیگنانه که در واقع از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری می کنه.
سویا: محققان می گن که اگه دختران در سنین نوجوونی 2 بار در روز سویا مصرف کنن، در مراحل بعدی زندگی خود از امتیازات ضد سرطانی این ماده بهره مند می شن. سویا شامل ترکیباتیه که مشابه استروژن عمل می کنن. هورمونی که می تونه از بروز سرطان در زنان بزرگسال جلوگیری کنه.
میوه ها و سبزیجات نارنجی رنگ: پر از پیش سازه های ویتامین آ یا همون کاروتنوئیدها هستن. زنائی که در جریان خون خود از سطوح بالاتری از کاروتنوئیدها بهره مند هستن، کمتر در خطر دچار شدن به سرطان سینه قرار می گیرند.
شکلای جور واجور توت: این میوه ها پر از ویتامین، مواد آلی و آنتی اکسیدان هستن و می تونن از سرطان سینه جلوگیری کنن. زغال اخته، با افزایش تاثیر داروی تاموکسیفن در مقابله با سلولای سرطان سینه، نقش زیادی در مقابله با این مریضی اجرا می کنه.
چای سبز: چای سبز از سلول های شما در برابر عوامل محیطی که ممکنه خطر دچار شدن به سرطان رو زیاد کنن، مراقبت می کنه. با این حال، واسه اینکه از امتیازات چای سبز بهره مند شید، باید به مقدار زیاد چای بخورین.

منبع :

Post Author : مدیر

Related Post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *