12 مسکن طبیعی درد دندان

: دندون درد بعضی وقتا بسیار دردآور و تحمل نکردنی می شه. بدتر از همه وقتیه که نیمه شب درد شروع شه و به دندانپزشک دسترسی هم نداشته باشیم. در اینجور لحظاتی بهترین کار درمانای خونگی و گیاهی دم دست هستن.

ماهنامه مطب – ترجمه و جمع آوری نادیا روکالوند: دندون درد بعضی وقتا بسیار دردآور و تحمل نکردنی می شه. بدتر از همه وقتیه که نیمه شب درد شروع شه و به دندانپزشک دسترسی هم نداشته باشیم. در اینجور لحظاتی بهترین کار درمانای خونگی و گیاهی دم دست هستن. داروهای گیاهی که در این مقاله از اونا صحبت شده، واسه آرامش دندون درد بسیار تاثیردارن و اگه دچار دندون در شدید، با این گیاهان دردتون رو آرا کنین.

: 12 مسکن طبیعی درد دندون

 

گل میخک

اوژنول، ترکیب اصلی روغن گرفته شده از گل میخک، ماده ای عادی در تولید اجناس دندانیه که می تونه در درمان دندون درد، حرفی واسه زدن نداشته باشه. گل میخک له شده علاوه بر اینکه از درد دندون کم می کنه، به دلیل خواص ضدباکتریایی اش، محیط دهن رو از باکتریا پاک می سازه. گل میخک ویژگیای کرخ و بی حس کننده ای داره.
رنجبیل

به کار گیری ریشه زنجبیل یکی از عادی ترین درمانای گیاهی واسه دندون درده که از زمانای قدیم از اونا استفاده می شه. اول پوست اونو جدا کنین بعد روی دندون دردناک قرار داده و اونو به آرومی گاز بگیرین. به کم کم از درد دندون کم میشه.
سیر

یکی از عادی ترین چاشنیای موجود در آشپزخانه سیره. سیر علاوه بر اینکه غذا رو خوش طعم می کنه، گیاهی موثر در آرامش درد دندون است. درواقع سیر یکی از بهترین آنتی بیوتیک های دنیا هستش. وقتی اون به طور کامل له و کوبیده شه، تولید دو ماده شیمیایی می کنه که درد رو از بین می برن. در واقع یکی از این ماده های شیمیایی، آلیسینه که به این گیاه خاصیت آنتی بیوتیکی میده. اما بعضی از محققان می گن که سیر ممکنه موجب تحریک لثه ها شه. پس سیر له شده رو باید فقط روی دندانی که درد می کنه قرار داد.
لیموترش

طبق تحقیقات، لیموترش به دلیل اینکه شامل ویتامین ث و اسید سیتریک قویه می تونه در آرامش دندون درد اثر داشته باشه. یه لایه لیموترش رو روی محل دردناک بذارین و با آب اونو گرفته و با نمک مخلوط کرده و در دهن بچرخونین.

 

 

 

پیاز

با قرار دادن یه تیکه پیاز خام روی دندانی که درد می کنه، می تونین از درد اون تا حدی کم کنین. پیاز ویژگی ضدمیکروبی داره که می تونه در کنترل دندون در اثر داشته باشه. بعضی از مردم فکر می کنن پیاز حتی از مسکنای قوی هم موثرتره. پیاز آبسه دندون رو هم درمان می کنه. اونو روی دندون دردناک گذاشته و با ملایمت گاز بگیرین تا آبش خارج شه.
اسطوخودوس و بابونه

با مخلوط کردن گیاه اسطوخودس و بابونه، میشه به ترکیبی عالی رسید که در کاهش دندون درد موثره. این ترکیب حتی ویژگیای آروم بخشی داره.
زردچوبه

کاری هست که زردچوبه نتونه بکنه؟ تازگیا محققان فهمیدن که زردچوبه واسه مشکلات لثه و دندون خیلی خوبه. این گیاه می تونه از عفونتای لثه کم کنه و درد دندون رو تخفیف بده. علاوه بر اون توانایی مقابله با فراموشی و شکلای جور واجور مریضی های سرطان هم داره.
کلم

انتظار این یکی رو نداشتید! می دونستین کلم می تونه واسه تخفیف دندون درد عالی باشه؟ وقتی کلم به طور موضعی استفاده شه سم زدا و درمان کننده فوق العاده ایه.
آویشن

به کار گیری آویشن در درمان دردهای دندانی پیشنهاد شده. این گیاه خواص ضدعفونی کننده، ضدقارچ و دارویی داره و می تونه جلوی مریضی لثه و فساد دندون رو بگیره. این گیاه کنار شنبلیله در درمان عفونت های باکتریایی بسیار موثره. از طرفی وقت آویشن با نعناع استفاده شه، در کشتن باکتریایی که ایجاد تورم می کنه موثرتره.

 

 

اسپیلانتس

 

کمتر از این گیاه صحبت شده، اسپیلانتس به گیاه دندون درد معروف شده و در کم کردن درد دندون تاثیر غیرقابل انکاری داره. گلای این گیاه رو مستقبما روی دندانی که دردناکه بذارین تا ویژگی بی حس کننده اش، از درد دندون تون کم کنه.
بومادران

هر وقت دندون درد داشتین، برگای بومادران رو بجوید و اونو روی محل دردناک بذارین. خیلی سریع اثرش رو می بینین و موقتا از شر درد رها میشین.
برگ نعناع

طبق تحقیقات، برگ نعناع یا روغن اون مثل بعضی از ویژگیای روغن گل میخک بوده و از درد دندون کم می کنه. خیلی از مردم هم می گن که جویدن نعناع به راستی درد دندون رو خیلی زود آروم می کنه. این گیاه هم اینکه شامل منتوله که خواص ضدالتهابی داره. دو برگ نعناع رو در دهن گذاشته و تا وقتی که به طور کامل مرطوب شن، بجوید. بعد از چند دقیقه، دهن تون رو با کمی آب و نمک بشورید.

منبع :

Post Author : مدیر

Related Post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *