12 موضوع عجیب اما درست درباره رازهای سلامتی +سری دوم | تغذیه سالم

در حالت عادی می گن وقتی که شکم شما نفخ کرده، نوشیدن آب، شرایط رو بدتر می کنه اما از نظر کارشناسان آب بسیار کمک کننده هستش چون وقتی که شما رژیمی با مصرف فیبر بالا (مثلا رژیم سبزیجات) گرفتین نوشیدن آب به طور کامل لازمه از اونجایی که بدن شما واسه سخت تر کار کردن نیاز به آب داره تا بتونه فیبرای موجود رو هضم کنه.

به کار گیری یخ داخل نوشابه به کاهش وزن کمک می کنه

طبق تحقیقاتی که مدرسه جون هاپکینز در باره سلامت عمومی انجام داده، بزرگسالانی که نوشیدنیای رژیمی استفاده می کنن کالری بالاتری نسبت به کسائی که بیشتر نوشابه مصرف می کنن و هم اینکه بیشتر دچار اضافه وزن و چاقی می شن. مضافا اینکه خیلی از مردم فکر می کنن عباراتی که روی اجناس درج شده مانند:"کم چربی"، " با قند کمتر" و چیزای دیگه ای به جز اینا به معنی اینه که کالری کمتری داره اما این جملات همیشه غلطه.

واسه خنک شدن یه نوشیدنی گرم بخورین

در روزای گرم وقتی که نیاز به یه نوشیدنی واسه خنک شدن دارین، بهتره یه نوشیدنی داغ بخورین تا زودتر خنک شید. اگه دقت کرده باشین، نوشیدن چای داغ هم در هوای گرم بسیار عادی و رایجه .تحقیقات گذشته محققان نشون میده، وقتی که یه جرعه نوشیدنی داغ می خورین، بدن شما احساس تغییر در درجه گرما می کنه و تولید عرق رو زیاد می کنه در ادامه با تبخیر شدن عرق از بدنتون شما احساس خنکی می کنه.

وقتی خسته هستین ورزش کنین

بعد از یه روز طولانی و خسته کننده کاری، ورزش کردن آخرین چیزیه که شما به اون فکر می کنین اما انجام حرکاتی که باعث عرق کردن شما شه بیشتر به شما نیرو و انرژی میده. برطبق تحقیقات منتشر شده در مجله "علوم پزشکی در بازیای ورزشی و ورزش ، یافته های نشون میدن که تنها 30 دقیقه ورزش با سرعت متوسط باعث بهتر شدن افسردگی و حال شما می شه.

جفت و جور و ترجمه: مجله اینترنتی زیگیل

Post Author : مدیر

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *